Pagalba įvairiose situacijose...
Sveiki atvykę » Maistas » Pomidorų sodinimas, auginimas, priežiūra ir naudingumas

Pomidorų sodinimas, auginimas, priežiūra ir naudingumas

Donatas, 2015-11-02, www.viskodaug.eu
Neprinokę pomidorai

Pomidorai priklauso augalų karalystei, magnolijūnų skyriui, magnolijainių klasei, notreliažiedžių poklasiui, bulvinių šeimai, kiauliauogių genčiai.

Pomidoras yra kilęs iš Pietų Amerikos, Andų aukštikalnės.kas atgabeno pomidorus į Europą nežinoma, bet spėjama, kad tai galėjo padaryti Kortesas ar Kolumbas.

Prinokę pomidorai būna raudonos, geltonos ar juodos spalvos.

Biologine prasme pomidoras yra vaisius, tačiau kasdieniniame kontekste juos priskiriame daržovėms.

Pomidorus galime valgyti iš karto nuskintus, galime panaudoti gaminant salotas, mišraines, garnyrus. Taip pat juos galima ir konservuoti ar pagaminti pomidorų padažą, kečupą.

Pomidorų sodinimas

Lietuvoje, pomidorai, geriausiai auga šiltnamyje, tačiau, neretai, neblogo derliaus susilaukiama ir iš lauke auginamų pomidorų.

Pomidorų sėklas galima arba pasisodinti ankstyvą pavasarį patiems namuose ant palangės, arba nusipirkti jau užaugintus daigus, kuriuos pavasario pabaigoje pasisodinti iš karto šiltnamyje.

Nusipirkus sėklų, vertėtų jas pirmiausia patikrinti, ar jos tinkamos, t.y. pabandyti įmesti į vandenį. Tos sėklos, kurios paskęsta, laikomos tinkamomis, o plūduriuojančias vertėtų pašalinti.

Šias sėklas specialioje žemėje reikėtų pasodinti apie kovo 5-15 d. ir laikyti ant palangės, kad gautų kuo daugiau šviesos.

Pomidorams užaugus ir atšilus orams, kai jau nebepranašaujamos šalnos, paprastai tai būna, apie gegužės vidurį, jau galima juos persodinti į šiltnamį. Ten stenkitės nesusodinti per tankiai, palikite apie 40 cm tarpus tarp augalų.

Pomidorų auginimas

Šiltnamyje, pomidorams reikėtų pasistengti suteikti tinkamas sąlygas, kad nebūtų nei per karšta, nei per šalta, nepamiršti palaistyti arba įsivesti kapiliarinį laistymą.

Taip pat nepamirškite reguliariai genėti pašakes ir lapus bei pririšti.

Pomidorų veislės

Pasaulyje yra išvesta gana daug pomidorų veislių, tokių kaip: aztek, bajaja, bakinskij krupnoplodnyj, black emperor, black from tula, black krim, black prince, brandywine black, brown bery, cerise, cherokee purple, dark brandy, de barao, gardeners delight, german orange strawbery, gold nugget, ildi, indigo rose, korol korolej, omar's lebanese, mortgage lifter, purple russian plum, sibirskij rannij, sibiskij skorospelyj, simpatiaga, sub artic plenty, sunray, tubmbler ir t.t.

Pomidorų nauda

Jeigu suvalgytume 100 g. pomidoro, tai gautume apie 18 kalorijų, 3,9 g. angliavandenių, 0,9 g. baltymų, 0,2 g. riebalų.

Pomidorus valgyti sveika, nes saugo akis nuo geltonosios dėmės degeneracijos, mažina tikimybę susirgti prostatos, odos ir storosios žarnos vėžiu, padeda normalizuoti kraujo spaudimą. Pomidorai padeda apsisaugoti ir nuo vidurių užkietėjimo, nes juose esantis vanduo, padeda užtikrinti, kad organizmas gautų skysčių, o skaidulos padeda maisto atliekoms keliauti žarnynu.

Diabetikams naudingi pomidorai, nes mažina cukraus kiekį kraujyje.

Nėščiosioms pomidorai naudingi tuo, kad juose yra folio rūgšties, kas padeda apsaugoti kūdikį nuo nervinio vamzdelio defekto.

Auginkime pomidorus

Žinoma, galima pomidorų nusipirkti parduotuvėje ar turguje, tačiau nors ir nemažai reikia įdėti pastangų kol pomidorus užauginame, vis dėlto verta pasistengti dėl kvapo ir skonio...

Įmonės
(mini interneto svetainės)
Transportas:

Finansai:

Draudimas:
Šaunioji matematika
Pasakų kampelis
Naminių tortų kepimas Joniškio rajone +370 676 13919
© viskoDAUG.eu
Atnaujinkite slapukų nuostatas