Pagalba įvairiose situacijose...
Sveiki atvykę » Sveikata » Alkoholio įtaka žmogaus organizmui

Alkoholio įtaka žmogaus organizmui

Donatas, 2015-09-10, www.viskodaug.eu
Degtinės butelis

Alkoholis - tai organinis junginys, kuris turi hidroksilo grupę, susijungusią su alkilo arba alkilinės grupės anglies atomu.

Alkoholis paprastai suprantamas kaip etilo alkoholis arba etanolis, o gėrimai, kurie turi etilo alkoholio, vadinami alkoholiniais gėrimais.

Alkoholiai yra skirstomi į pirminius, antrinius ir tretinius.

Alkoholio daromas poveikis smegenims

Alkoholis kenkia visam žmogaus organizmui, bet labiausiai nuo jo kenčia smegenys. Tai vyksta dėl to, kad spiritui patekus į kraują, eritrocitai suklijuojami į gniutulus. O šie gniutulai kartu su krauju patenka į smegenis, taip užkimšdami smegenų kraujagysles. Smegenų ląstelės, negaudamos deguonies, žūsta ir sutrinka normali žmogaus galvos smegenų veikla.

Galvos skausmas po išgertuvių

Kartais susimąstome kodėl, neretai, skauda galvą po išgertuvių. Taip atsitinka, nes žuvusios ląstelės ima pūti ir irti.

Kad nebūtų apnuodytos visos smegenys - organizmas pumpuoja ten labai daug vandens, kad tas žuvusias ląsteles išplautų. Didžiulis skysčio spaudimas ir sukelia galvos skausmą.

Išplautos smegenų ląstelės patenka į šlapimą ir po to pašalinamos kartu su šlapimu.

Kitaip tariant, išgėrus bet kokį kiekį alkoholio, nesvarbu tai alus, vynas, degtinė ar koks nors kitas alkoholinis gėrimas, jis vistiek žudo smegenų ląsteles.

Kuo didesnis alkoholio kiekis suvartojamas, tuo didesnė žala padaroma smegenims.

Ar alkoholis sušildo?

Nemažai žmonių yra įsitikinę, kad alkoholis sušildo. Čia yra teisybės, mat 50 g. degtinės praplečia kraujagysles ir normalizuoja vidaus organų kraujo apytaką. Tačiau, jeigu neapsistojama ties 50 g., o alkoholio vartojimas tęsiamas, kraujo apytaka suaktyvėja ir odoje, atsiranda malonus šilumos jausmas.

Tokiu būdu suaktyvėja šilumos išspinduliavimas, todėl kūnas atšąla dar greičiau.

SAV (standartinis alkoholio vienetas)

Daugelis kartais susimąstome kiek galima išgerti, kad netaptume priklausomi?

Kad tai pamatuotume buvo įvestas standartinis alkoholio vienetas (SAV), kuris yra lygus 10 g. alkoholio, kas atitinka daug maž 40 g. stipraus gėrimo (degtinės, brendžio, viskio), 120 g. likerio, 150 g. vyno ar 330 g alaus (5 laipsnių stiprumo).

Daugelyje Europos šalių priimta, kad moterims nereikėtų viršyti 14 šių vienetų per savaitę, o vyrams - 21 vieneto.

Taip pat negalima vieno vieneto išgerti dažniau kaip kas valandą, negalima visos savaitės dozės išgerti per parą. Savaitėje turėtų būti bent 2 dienos be alkoholio.

Galbūt ir nereikėtų vadovautis šiais vienetais, mat alkoholis dažniausiai vartojamas norint patirti malonumą, apsvaigti. Palaipsniui, malonumo patyrimui, dozės vis didėja ir ši riba peržengiama vis rečiau.

Užimtumo stoka

Neretai alkoholis vartojamas ne tik per šventes, savaitgaliais, dėl noro atsipalaiduoti, bet ir iš neturėjimo ką veikti, užimtumo stokos.

Kiekvienas stenkimės susirasti sau patinkančią veiklą, kurioje „nefigūruotų“ alkoholis.

Priklausomybė

Alkoholis yra legalus narkotikas, prie kurio palaipsniui priprantama, kuomet organizmas pradeda jo tiesiog reikalauti, todėl reikėtų kiekvienam pagalvoti ar mes norime būti laisvi, ar priklausomi...

Įmonės
(mini interneto svetainės)
Transportas:

Finansai:

Draudimas:
Šaunioji matematika
Pasakų kampelis
Naminių tortų kepimas Joniškio rajone +370 676 13919
© viskoDAUG.eu
Atnaujinkite slapukų nuostatas