Pagalba įvairiose situacijose...
Sveiki atvykę » Statyba, namų ūkis » Pamatų hidroizoliacija ir rūsio apsauga nuo vandens

Pamatų hidroizoliacija ir rūsio apsauga nuo vandens

Donatas, 2015-11-12, www.viskodaug.eu
Sienos ištepimas hidroizoliacija

Nevienam, kas turi nuosavus namus, teko susidurti su pamatų drėgme. O, jeigu po namu yra rūsys, tai nevienam, teko susidurti ir su nepageidaujamu „baseinu“...

Ši problema neatsiranda iš niekur... Paaiškinimas labai paprastas: pakilus gruntinio vandens lygiui aplink jūsų namą, šio vandens lygis toks pat atsiranda ir rūsyje...

Su tokia problema gyventi nesinori, ne tik dėl to, kad rūsys reikalingas ir naudingas, ten visuomet vėsu, galima laikyti konservuotus produktus, obuolius, bulves ir t.t., bet ir todėl, kad ta drėgmė pereina į gyvenamas patalpas, padeda atsirasti pelėsiui. Todėl ieškome įvairiausių sprendimų, kaip tuos pamatus nusausinti ir apsaugoti.

Apgalvokite ir įvertinkite

Pirmiausia, reikėtų įvertinti situaciją, kaip ta drėgmė namuose atsiranda ir kaip su ja susidoroti.

Pasidomėkite ar Jūsų vietovėje yra melioracija, t.y. miesto melioracijos vamzdžiai, koks nors upelis šalia ar griovys. Jeigu yra galimybė iš namo teritorijos surinkti vandenį ir jį kažkur nuleisti, tai bene svarbiausias dalykas, ką reikėtų pasidaryti, tai drenažas.

Namo drenažas

Pamatų nusausinimui, bene labiausiai padeda drenažas, tačiau ir šis būdas nebepadeda, jeigu dėl kokių nors priežasčių, vandeniui nutekėti nebebus galimybės. Ko gero, pagrindinė priežastis, melioracijos griovio ar upelio vandens lygio pakilimas, kuris dažniausiai atsitinka pavasarį, nutirpus sniegui arba iškritus itin gausiam kritulių kiekiui.

Pamato hidroizoliacija iš lauko pusės

Atsikasus pamatus ir paklojus drenažinius vamzdžius, prie to paties atlikite ir pamato hidroizoliaciją. Šis dalykas neapsaugos nuo vandens veržimosi į rūsį, tačiau nebedrėks pamato šonas.

Atsikasus pamatus, reikėtų švariai nuplauti, patogiausia tai daryti su spaudiminio vandens srove. Jeigu yra kokių nors didelių tarpų - reikėtų juos užtaisyti, t.y. užbetonuoti.

Išdžiuvus, keletą kartų ištepkite su bitumine mastika. Pasistenkite ištepti kruopščiai.

Vertėtų, pamatą, prie to paties, ir apšiltinti su putų polistireno plokštėmis. Naudokite tik kietą, nes minkštas, įsispaudęs nebesuteiks norimo efekto, geriausia būtų rinktis specialų, pamatų polistireną arba ekstrūzinį.

Užklijavus polistireno plokštes, ant jų pritvirtinkite specialią drenažinę membraną, kad vanduo gražiai nutekėtų į drenažinius vamzdžius.

Hidroizoliacija iš vidaus

Kaip ir minėjome, drenažas ne visuomet apsaugo nuo vandens patekomo į rūsį, todėl vertėtų pasidaryti ir hidroizoliaciją rūsyje.

Pirmiausia, reikėtų įvertinti įvairius niuansus, tokius kaip aukštis nuo grindų iki lubų, ar išbetonuotos grindys ir t.t.

Jei grindys yra jau paprasčiausiai išbetonuotos, reikėtų švariai jas nuvalyti, jeigu yra, pašalinti dažų, bitumo ir kitokius likučius ir ištepti pasirinkta hidroizoliacija.

Jeigu grindys dar neišbetonuotos, reikėtų išsibetonuoti, palaukti kol išdžius ir imtis hidroizoliacijos darbų.

Tiesa, betonuojant grindis, patartina įmaišyti ir skysto stiklo, kuris pagerina hidroizoliacines savybes.

Beje, hidroizoliacijos darymas iš vidaus nelabai turi prasmės, jeigu įėjimas į rūsį yra iš lauko pusės, nes pakilęs vanduo, jei ne pro sienas, tai pateks į vidų pro duris, tačiau ir šiuo atveju galima sugalvoti išeitį.

Patartina, daug maž, rūsio viduryje įsirengti sandarią duobutę, ir šiokį tokį nuolydį į ją. Jeigu vanduo vis dėlto sukiltų, galėtumėte, įleidę siurbliuką, vandenį išpimpuoti. Taip pat ši duobutė pagelbėtų ir tuo atveju, jeigu įvyktų kokia nors vandentiekio ar kanalizacijos avarija.

Pamatų hidroizoliacijos tvarkymui negailėkite nusipirkti kokybiškesnių medžiagų, nes darote dėl savęs ir, ko gero, ilgam.

Įmonės
(mini interneto svetainės)
Transportas:

Finansai:

Draudimas:
Šaunioji matematika
Pasakų kampelis
Naminių tortų kepimas Joniškio rajone +370 676 13919
© viskoDAUG.eu
Atnaujinkite slapukų nuostatas