Pagalba įvairiose situacijose...
Sveiki atvykę » Literatūra » Maironio eilėraščio „Lietuva brangi“ analizė ir interpretacija

Maironio eilėraščio „Lietuva brangi“ analizė ir interpretacija

Sigita, 2015-04-20, www.pasakukampelis.eu
Maironis - Lietuva brangi

Maironis – poetas – lyrikas, reikšmingiausias jo indėlis į lietuvių literatūrą – lyrinė poezija. Jo eilėraščiuose aprašoma garbinga Lietuvos praeitis, daug dėmesio skiriama kraštovaizdžio aprašymui. Meilė žmogui, gamtai, pagarba tautos praeičiai ir tradicijoms Maironiui yra svarbiau už viską pasaulyje.

Analizuojamas eilėraštis „Lietuva brangi“ yra paimtas iš Maironio rinkinio „Pavasario balsai“. Tai vienas iš gražiausių ir žinomiausių šio rinkinio eilėraščių. Eilėraštį sudaro 8 strofos, ritmas – kryžminis.

Eilėraštis pradedamas kreipiniu: „Graži tu, mano brangi tėvyne“. Šiais žodžiais išreiškiama pagarba savo gimtajam kraštui. Tai – „Šalis, kur miega kapuos didvyriai“. Rašoma apie garbingą krašto praeitį, o didvyriams suteikiamas nemirtingumas, nes jie ne mirę, o tik užmigę amžinu miegu. Tėvynė poetui labai brangi, jam jos gaila. Jis ją guodžia, nes ji „tiek vargo, kančių prityrė“. Tačiau poetas ne tik gailisi, bet ir grožisi šios šalies vaizdais, mini jos upes: Dubysą, Nevėžį. Jis giria puikius Dubysos slėnius, kalnų žalumas jam primena lietuvių moterų anksčiau taip puoselėtą rūtą. Moteris Maironis vadina „sesutėmis“, kurios „graudžiai malonias dainas ringuoja“.

Įmonės
(mini interneto svetainės)
Transportas:

Finansai:

Draudimas:
Šaunioji matematika
Pasakų kampelis
Naminių tortų kepimas Joniškio rajone +370 676 13919
© viskoDAUG.eu
Atnaujinkite slapukų nuostatas